Usługi Pogrzebowe Poznań

,,Bóg widzi śmierć inaczej niż my,
My widzimy ją jako ciemny mur, Bóg jako bramę”

Walter Flex

Usługi Pogrzebowe Charon Poznań

„CHARON” proponuje kompleksową obsługę pochówku zmarłych. Nasze szerokie doświadczenie pozwala w sposób profesjonalny zająć się zarówno organizacją pogrzebów czy usługami cmentarnymi, jak i transportem osób zmarłych. Ten rodzaj świadczeń realizujemy zarówno na terenie Polski, jak i całej Europy. Realizujemy nasze usługi pogrzebowe w Poznaniu i okolicy.

Transport osób zmarłych

Nasza firma specjalizuje się w transporcie zmarłych na terenie Polski i Europy.

Usługi Cmentarne

Do usług cmentarnych należy odpowiednie przygotowanie grobu, do którego ma zostać złożone ciało.

Planowanie Pogrzebu

To usługa polegająca na szczegółowym określeniu spraw związanych z własnym pochówkiem.

Pochówek Wertykalny

To alternatywna forma pogrzebu, polegającu na pionowym chowaniu zmarłych bez trumien.

DLA KLIENTÓW WYRABIAMY AKTY ZGONU

Ekshumacje

Przez pracowników domu pogrzebowego „CHARON” wykonywane jest także wydobycie szczątków w celu przeniesienia ich do innego grobu.

Pochówek Wertykalny

To alternatywna forma pogrzebu, polegającu na pionowym chowaniu zmarłych bez trumien.

Ekshumacje

Przez pracowników domu pogrzebowego „CHARON” wykonywane jest także wydobycie szczątków w celu przeniesienia ich do innego grobu.

DLA KLIENTÓW WYRABIAMY AKTY ZGONU

Transport osób zmarłych Poznań

W tym trudnym czasie staramy się wspomóc pogrążoną w smutku rodzinę we wszelkich sprawach organizacyjnych związanych z pogrzebem. Dużo uwagi zwracamy zarówno na profesjonalną obsługę, jak i zapewnienie ciału zmarłego godnego traktowania.

Do dyspozycji Państwa oddajemy odpowiednio wyposażone pojazdy, w tym dystyngowane karawany, dzięki którym transport zmarłych zawsze przebiega z zachowaniem należnego mu szacunku.

Transport zmarłych w Polsce

Nasza firma specjalizuje się w transporcie zmarłych na terenie Polski i Europy. Organizacja pochówku osób, które zmarły poza miejscem zamieszkania, nie należy do prostych czynności – szczególnie dla członków rodziny pozostających w żałobie po śmierci zmarłego.

„CHARON” ułatwi Państwu ten czas biorąc na siebie obowiązek przewozu ciała. Nasi przeszkoleni w tym zakresie pracownicy z należytą uwagą i czcią przeprowadzą przewóz.

Usługi Cmentarne

Do usług cmentarnych należy odpowiednie przygotowanie grobu, do którego ma zostać złożone ciało. W zależności od preferencji rodziny zmarłego przygotowujemy groby ziemne oraz groby murowane.

Dlaczego warto skorzystać z usług Zakładu Pogrzebowego Charon?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy przygotowani na transport zwłok zarówno w Polsce, jak i przewóz ciał z każdego kraju w Europie. Gwarantujemy zapewnienie odpowiednich warunków transportu, podczas których we właściwy sposób zabezpieczymy ciało zmarłego. Dzięki surowym procedurom, pojazdom gwarantującym właściwe uwarunkowania termiczne oraz dbałości o zabezpieczenie, zwłoki dojadą na miejsce pochówku w stanie odzwierciedlającym pełne poszanowanie dla godności zmarłego.

Korzystając z oferowanych przez naszą firmę usług pogrzebowych mają Państwo pewność, że uwzględnimy wskazane przez Was aspekty wyznaniowe, prawne i społeczne korespondujące z Waszymi lub zmarłego przekonaniami i praktykami.

Wiemy, że transport osób zmarłych to zadanie dla wyspecjalizowanych firm, „CHARON” spełnia te warunki i gwarantuje profesjonalną obsługę zapewniającą pełne poszanowanie godności zmarłego. Jesteśmy otwarci na pytania – pomożemy dobrać optymalne dla Państwa rozwiązania w zakresie przewozu zmarłych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.

W sytuacji gdy osoba zmarła poza miejscem zamieszkania zakład pogrzebowy „CHARON” oferuje transport zwłok z miejsca wskazanego przez rodzinę, po wcześniejszym udzieleniu naszej firmie stosownego zezwolenia na wykonanie tej usługi.

Bardzo często w sytuacji, gdy zgon nastąpił w miejscu, z którym bliscy zmarłego nie są związani wśród osób organizujących pochówek zachodzi obawa o to, że tamtejszy zakład pogrzebowy nie spełni oczekiwań dotyczących organizacji transportu. Pragniemy zapewnić, że w takiej sytuacji nie trzeba wybierać usług zakładu pogrzebowego funkcjonującego w miejscu zgonu zmarłego. Jeżeli cenią sobie państwo profesjonalizm i ważny jest dla państwa osobisty kontakt z pracownikami zakładu pogrzebowego, pozostajemy zawsze do państwa usług bez względu na miejsce, w którym nastąpił zgon. Nasi pracownicy są w stanie odebrać ciało zmarłego z każdego miejsca w Polsce. Gdy zmarły w momencie zgonu przebywał poza granicami kraju oferujemy również transport zwłok z zagranicy. Z największą starannością zorganizujemy tę usługę i pomożemy w dopełnieniu wszystkich formalności takich jak uzyskanie zezwolenia na sprowadzenie zwłok z zagranicy oraz innych, w zależności od kraju, w jakim znajduje się ciało zmarłego (w poszczególnych krajach przepisy mogą się od siebie różnić).

.

Planowanie Pogrzebu z Domem Pogrzebowym Charon Poznań

Planowanie pogrzebu (funeral planning) to nowoczesna i stosunkowo nowa w naszym kraju usługa polegająca na szczegółowym określeniu spraw związanych z własnym pochówkiem. Usługi tego typu są popularne na całym świecie. Statystyki podają, że ok. 60% Amerykanów korzysta z funeral planningu.

W Polsce tematy związane ze śmiercią nadal są strefą tabu, a planowanie własnego pogrzebu jest kwestią dość kontrowersyjną. Pomimo tego coraz więcej osób chce znaleźć zarówno emocjonalne, jak i finansowe bezpieczeństwo w związku z wydarzeniem, które odbędzie się już bez ich świadomego udziału. Dotychczas dosyć powszechne bywało wykupywanie przez osoby starsze miejsc na cmentarzu. Niektórzy stawiali pomniki ze swoim imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia zostawiając wolne miejsce na umieszczenie daty śmierci. Planowanie pogrzebu pozwala na zapewnienie spokoju związanego z poczuciem tego, że po naszym odejściu pozostawimy wszystkie sprawy uporządkowane. Zabezpieczamy się na wielu płaszczyznach – konta bankowe, ubezpieczenia, cenne przedmioty, nieruchomości, testament. Warto zatem również zaplanować wcześniej ceremonię naszego pochówku. Coraz częściej chcemy ceremonii, która odzwierciedla nasze potrzeby i jest kwintesencją stylu życia, jakie wiedliśmy. Powszechnym motywem decydowania się na funeral planning jest chęć odciążenia swoich bliskich od balastu organizacyjnych i finansowych spraw, w momencie kiedy nie są na to gotowi. Pogrążona w żałobie rodzina nie ma do tego głowy ani na to czasu aby wszystko zaplanować. Często nie zna upodobań zmarłego.

Planując pogrzeb warto wybrać osobę, która będzie naszym pełnomocnikiem przy załatwianiu formalności (będzie nadzorować, aby nasze życzenia zostały spełnione), a także znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Jaki charakter ma mieć pochówek – świecki czy religijny, gdzie powinna odbyć się ceremonia pogrzebowa, ilu powinna mieć uczestników. Czy życzymy sobie aby liturgię odprawił wybrany przez nas ksiądz, czy chcielibyśmy, aby ktoś z bliskich podczas ceremonii wygłosił mowę. Czy decydujemy się na pochówek tradycyjny (z tradycyjną drewnianą trumną) czy na kremację (wtedy należy wybrać specjalną trumnę kremacyjną – pozbawioną lakieru oraz urnę na prochy). W przypadku kremacji trzeba też określić miejsce pochowania – kolumbarium czy grób ziemny. Należy oczywiście wybrać cmentarz, można ustalić rodzaj i ilość kwiatów (czy mają to być wiązanki czy wieńce), zlecić oprawę muzyczną (np. trębacz). Warto też podjąć decyzję czy zorganizowane zostanie spotkanie dla uczestników pogrzebu (stypa) i gdzie się odbędzie – w domu zmarłego czy w wynajętym lokalu. Funeral planning daje także możliwość zastanowienia się nad bardzo istotną kwestią, jaką jest zgoda do transplantacji naszych narządów. Dzięki temu nie pozostawiamy tak ważnej i trudnej decyzji innym i bierzemy ten ciężar na siebie. Pozostaje jeszcze sprawa finansów. Zasiłek pogrzebowy wystarcza na pochówek jedynie wówczas, gdy zamówi się jedynie to, co niezbędne i najtańsze. Kolejny, niemały wydatek jest związany z postawieniem nagrobka. Dlatego coraz popularniejsze są tzw. ubezpieczenia pogrzebowe, czyli ubezpieczenie na życie, które ma pokryć koszty godnego pochówku.

Należy zdać sobie sprawę, że zaplanowanie ceremonii własnego pogrzebu jest działaniem odpowiedzialnym, zdejmuje z naszych bliskich konieczność podejmowania trudnych decyzji pod presją czasu, w tak ciężkim dla nich okresie.

.

Pochówek Wertykalny przez Zakład Pogrzebowy Charon

Pochówek wertykalny to alternatywna forma pogrzebu, reaktywowana w 2010r. w Australii w pobliżu miejscowości Derrinallum na Kurweeton Road Cemetery. Jest to pierwszy w świecie funkcjonujący cmentarz, na którym chowa się ciała zmarłych wyłącznie w pionie, bez trumien. Nekropolia ta zajmuje powierzchnię około 4 ha i zgodnie z szacunkami zarządcy, możliwe będzie na terenie o tej wielkości zorganizowanie 17-40 tys. pogrzebów.

Pochówek wertykalny polega na umieszczeniu ciała zmarłego w pozycji pionowej, stopami w dół, zawiniętego w biodegradowalny całun, do uprzednio przygotowanego mechanicznie cylindrycznego otworu ziemnego o głębokości 3,2 m i średnicy wewnętrznej 70-80 cm. Dokonuje się tego za pomocą specjalnego ramienia stanowiącego część ruchomego jezdnie katafalku, służącego transportowaniu zwłok od karawanu do grobu. Po opuszczeniu ciała zmarłego otwór zostaje zasypany ziemią i lekko utwardzony. Na miejscu takiego pogrzebu nie stawia się nagrobka ani tablicy i w żaden inny widoczny sposób nie oznacza się. Lokalizacja każdego miejsca pochówku wertykalnego zapisywana i archiwizowana jest za pomocą dostępnych na ogrodzeniu nekropolii współrzędnych, umożliwiając odwiedzającym dokładną identyfikację grobu (wykorzystując np. system GPS). Imiona i nazwiska pochowanych pionowo na Kurweeton Road Cemetery umieszcza się wyłącznie na Ścianie Pamięci wzniesionej na terenie cmentarza.

Koszt przeciętnego pochówku wertykalnego, według szacunków zarządcy cmentarza, w stosunku do średniego kosztu klasycznego pogrzebu to około 15%, natomiast w stosunku do kosztu pochówku kremacyjnego 20-25%. Zwolennicy idei pochówku w pionie podkreślają, iż poza istotną redukcją wydatków związanych z ceremonią pogrzebową, zastosowanie tej metody może przyczynić się do rozwiązania poważnego obecnie problemu braku miejsc na istniejących nekropoliach, gwarantuje pełną zgodność z naturą, spełnienie wysokich wymogów ekologicznych oraz prostotę i funkcjonalność, przy zachowaniu pełnego szacunku dla zmarłych.

Pierwszą osobą, która pochowana została na Kurweeton Road Cemetery w pozycji pionowej bez trumny, był 64 letni Allan Heywood, Skromna ceremonia pogrzebowa, bez asysty żałobników, muzyki, świec i innych akcesoriów funeralnych, odbyła się w październiku 2010r.

Australijczycy nie uznają się jednak za prekursorów tego sposobu grzebania i przyznają, że inspiracją dla nich były praktyki pogrzebowe znane od dawna i stosowane na Dalekim Wschodzie. Pochówki wertykalne dopuszczalne są aktualnie w Holandii i niektórych krajach azjatyckich oraz w ograniczonym zakresie w Austrii, a zainteresowanie nimi wykazują m.in. Wielka Brytania, Norwegia, Brazylia i Malezja.

Koncepcja pochówku wertykalnego to potwierdzenie tendencji zauważalnej w wielu krajach, związanej dążeniem do stosowania rozwiązań ekologicznych, ekonomicznych i funkcjonalnych.

.

Ekshumacje – Charon Poznań

Przez pracowników domu pogrzebowego „CHARON” wykonywana jest także ekshumacja zwłok, czyli wydobycie szczątków w celu przeniesienia ich do innego grobu. Ekshumacja zwłok wykonywana jest z należytym szacunkiem dla zmarłego oraz z zachowaniem restrykcyjnych procedur jej wykonania. Zasady przeprowadzania ekshumacji są ściśle określone przez rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. z 2001 r. Nr 153, poz. 1783, ze zm.). Nadzór nad ekshumacją jest sprawowany przez właściwy inspektorat sanitarny, a o jej przeprowadzeniu musi zostać powiadomiony administrator cmentarza. Ekshumacja zwłok dopuszczalna jest w okresie od 16 października do 15 kwietnia.

.

Firma Pogrzebowa Charon działa w Poznaniu
od 1990 roku

Napisz do nas

Elegancki pogrzeb to sposób oddania hołdu zmarłemu. Jeśli chcemy, żeby ceremonia była piękna i uroczysta, wybierzmy dobry zakład pogrzebowy.

.

Kontakt
RODO
Captcha

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, zadzwoń: 61 851-70-00
lub 502-660-222

Firma Pogrzebowa "CHARON"

Garbary 36,
61-868 Poznań
Tel.: 61 851-70-00
Tel.2: 502-660-222
Mail: charon@post.pl